DeutschEnglishČeština
26. 5. 2017

SHANTI MANTRA

21. 6. 2016

Šťastný a veselý Mezinárodní den Jógy!

Oslavujte Jógu - oslavujte lásku a porozumění!

28. 4. 2016

Když se dají věci do pohybu

Následky promeditovaného víkendu aneb teď to teprve opravdu začne

16. 12. 2014

Tradiční vánoční recept

Víkend plný Jógy a Meditace v Penzionu Dětenice

1. 1. 2014

Co je Jóga?

28. 4. 2016

Když se dají věci do pohybu

Následky promeditovaného víkendu aneb teď to teprve opravdu začne

Víkendový pobyt v Dětenicích byl nabitý meditacemi. První už ráno v šest, poslední k dvaadvacáté hodině. A přes den jóga a další meditace. Plus skvělé indické jídlo a četné podnětné diskuze. Byl to intenzivně strávený čas. Jenže nedělním odjezdem tento vnitřní zážitek nekončí. Pravě naopak! 

Něco se dalo do pohybu

Absolvovali jste s námi víkendovou akci v Dětenicích? Také jste si toho na začátku dalšího pracovního týdne všimli? Něco se dalo do pohybu. Vyplavaly dávno zapomenuté vzorce z vašeho podvědomí, emoce, inspirace všeho druhu nebo "pouze" záplava klidu. Reakce byly různé, ale jedno je jisté - pocítili to všichni.

 

Když se zahledíme do svého nitra, chceme ticho, když máme ticho, začnou vyplavávat slova, situace, příběhy a všechno co si schováváme v hloubi svého podvědomí.

Vše co se děje není náhoda. Intenzita, s kterou se vás víkendový pobyt "dotkne", je přímo úměrná tomu, jak jste se dokázali uvolnit. Teď všechno začíná. Promeditovaný víkend je u konce a první meditace o samotě je zkouška silné vůle. Každý další den, který jste si našli čas na meditaci zvyšuje pravděpodobnost vytvoření zvyku. K vytvoření zvyku stačí pár týdnů pravidelného cvičení. Pozitivní účinky meditace na sebe nenechají dlouho čekat a když budete pozorně sledovat, začne se něco dít. Nejspíš dostanete chuť meditovat častěji a získáte sílu každý den vidět věci takové jaké jsou - což není málo.

 

Jak tedy na meditační praxi dál?

Chcete navázat na meditační víkend a dát meditaci šanci? Znovu připomenu návod k užití: minimálně 2x denně deset minut meditace Bhootshudhi. Užívat minimálně tři měsíce.

Dodržíte-li návod, mohu garantovat, že budete mít za tři měsíce novou zálibu (každodenní meditaci) a hluboký dech. Vaše mysl se výrazně zklidní a na meditaci se začnete těšit.

Přeji všem hodně uvolněné pozornosti. Budu se těšit na viděnou na nějaké příští akci :-)

 

                                     

 

Nebyli jste s námi na víkendovém meditačním pobytu a chcete meditace zkusit? Kontakujte nás, nebo si rezervujte místo na příští víkendové akci! 

Váš komentář

CAPTCHA Image
refresh
 Zuzu, 28. 4. 2016 16:16:52 

Ahoj Láďo a Shephali, víkendová meditační akce byla skvělá, ikdyž se to při vstávání v 5.15 na první ranní meditaci rozhodně nezdálo ;-) Nikdy by mě nenapadlo, že vydržím tolik hodin denně sedět v lotosu, a ještě se mi to bude líbit! Pozitivní účinek vnímám už od nedělního odjezdu a doufám, že mi tohle nadšení pro meditaci vydrží. Ještě jednou díky za všechny informace a výuku a těším se na další akci.

reagovat